Činitelé chtějí ušetřit, ale to šetření zaplatíme všichni!

úterý 30. srpen 2011 10:48

Už osm let se léčím s bipolárně-afektivní poruchou. Léky, které dokážou mou psychiku stabilizovat jsou antidepresiva, antiepileptika, občasně hypnotika na spaní a konkrétní léky skupiny benzodiazepaminů pro uklinění. Dle nového návrhu, („ v rámci ušetření“), by mi měl být předipisován jen jeden konkrétní druh ze všech čtyř skupin léků, které užívám. Což je ale průšvih!

Už se léčím osm let, jak jsem psala, v první fázi léčby, jsme s psychiatrem museli vyzkoušet více druhů antidepresiv třetí generace. Zároveň dlouhou dobu upravovat dávkování léku.

Další stejný průběh měla antiepileptika, která fungují jako stabilizátor výkyvů nálad. A já musím být stabilní! Mám tři malé děti, manžel je v práci od nevidím do nevidím. Starost o domácnost,  péče o čtyřleté dítě a roční dvojčata, je čistě a jen na mých bedrech.

Po tak dlouhé době, vstupovat do již nastavené a fungující léčby, je kardinální kravina.

Co se týče jiných antidepresiv, hrozí riziko destabilizace psychiky. Která může vézt až k ústavní léčbě, kterou jsem před pěti lety musela absolvovat. Díky tomu, vím o faktu, kolik stál pojišťovnu denní náklady na léčbu jednoho pacienta v psychiatrické léčebně Bohnice. Nevím kolik je to teď, ale před pěti lety to bylo 1.500 Kč denně.

Nemluvě o tom, kdo se postará o naše tři děti???? Pokud manžel zůstane doma, budeme jíst kořínky, protože výplata nemocenské či osobě pečující o děti, je částka, víc než směšná.Nemluvě o nákladech na hypotéku, které naše a spousta rodin má. Ústavní léčba trvá minimálně měsíc, takže stát tedy i na té almužně pro manžela, který bude pečovat o děti zaplatí mnohem více, než stojí moje stabilizovaná a roky vyladěná léčba.

Myslím, když si vypočteme, 1500 Korun krát 30, tak už to, samo o sobě, je částka poměrně vysoká, nemluvím o almužním příspěvku pro manžela, aby mohl pečovat o děti. Který by jinak nebyl vůbec potřeba.

Další vtip jsou antiepileptika, pravda, ta vesměs fungují všechna na stejné bázi, ovšem, s předchozíma, která jsem užívala, jsem nabrala 20 kg během půl roku užívání, což se prý u tohoto druhu antiepileptik stává.

A to přináší další náklady na léčení.

Trpím bolestivou ostruhou paty, při nárůstu váhy vyvstanou náklady na léčbu, nebo bolestivé obstřiky paty injekcemi, které také nejsou zadarmo. Z takového nárůstu váhy, samozřejmě plynou další a další zdravotní rizika a stále tu máme riziko ústavní léčby.

Na konec do výčtu chorob, trpím bohužel i mnoha druhy alergií, standardní Zyrtec či Xyzal mi nepomáhá, pomáhá mi lék s jinou molekulou účinnosti. Který není levný.

Teď se ptám činitelů a vás všech.

Pokud si budu muset své účinné léky hradit sama,  rozpočet naší rodiny to neunese.

Skončím teda v Bohnicích, nebudeme moci zaplatit hypotéku, a možná skončíme na ulici.

Pokud tohle všechno nastane, budeme žádat sociální příspěvky, ústavní léčba je opravdu drahá, obstřiky i léčba patní ostruhy také není zadarmo a co se alergie týče, skončím pravděpodobně buď na injekcích kalcia, nebo hormonu Prednison, který s psychikou zamává takovým způsobem, že v Bohnicích skončím tak jako tak.

A já se znovu ptám?

Kdo a jak tedy ušetří, kolik to ve finále občany naší země bude stát?

A proč?

Aby se rozdaly další úplatky v dalších výběrových řízeních, mezi činitele státní správy od výrobců farmaceutického průmyslu? Pořád mi připadá, že zákonodárci nechtějí opatření, která nám občanům pomohou, mám spíš pocit že hledají další a další možnosti, jak si dál a dál nahrabat do vlastní kapsy, protože jde do tuhýho a už není kde zahrabat.

Jako mi stále není jasné, proč místo těchto opatření, která ublíží nemocným lidem jako já, není v naší zemi stále zdaněn hazard???

Já sama nevím, pokuste se mi někdo vysvětlit, komu a jak, má toto úsporné opatření prospět.

Protože jako přínos pro občana, to vskutku nevidím!

Rozpočet naší země je přece jen jeden a dle mého pohledu, je jedno, do kterého rezortu se rozdělí?

Inu, Kocourkov se stále opakuje a opakuje.

Jediné, co se mi teď vybavuje, je hodina dějepisu základní školy a slovo defenestrace.

Každý si to přeberme sám a podle svého.

Veronika Havlíčková

Veronika Havlíčková

Veronika Havlíčková

Chci psát o názoru na naší společnost i politické činitele. Především o jejich počinech, směrem k národu.Chci psát o radostech i strastech, běžného občana naší země. A to je zhruba vše, o co bych se chtěla s čtenáři blogu podělit.

Jsem manželka, trojnásobná máma a až mi vyjde i druhá kniha, budu si moci říkat "spisovatelka"

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora